Trwa grudzień i może dlatego wielu z nas wybiega myślami w przyszłość do słonecznej wiosny i ciepłego lata. Jeśli myślisz o tym, by obdarować bliskich prezentami, które uprzyjemnią letni wypoczynek na świeżym powietrzu to mamy kilka pomysłów właśnie dla Ciebie.
Kiedy stoimy przed wyborem mebli do naszego ogrodu wielość możliwości może nas łatwo przytłoczyć. Podejmując decyzję wiele osób kieruje się niską ceną, ale często warto zainwestować w droższe meble, które przeważnie odznaczają się wyższą jakością i trwałością. W tym kontekście doskonałą opcją są, cieszące się coraz większą popularnością, meble z technorattanu. Uznanie użytkowników zdobyły dzięki solidnej budowie i wyjątkowej trwałości.
Kiedy ściółkować? Najlepszym terminem na ściółkowanie jest wczesna wiosna, kiedy gleba jest już rozmarznięta po zimie. Ziemia jest wtedy jeszcze wilgotna, ale już ogrzana promieniami słońca. Są to idealne warunki, które sprawią, że ściółkowanie przyniesie najlepsze efekty. Oczywiście możemy również wykonać ten proces w każdym innym okresie oprócz zimy, jednak trudniej będzie nam osiągnąć tak dobre warunki do wzrostu roślinności.
Agrotkanina czy agrowłóknina? Wśród materiałów ściółkujących coraz większym zainteresowaniem cieszą się materiały syntetyczne. Są to agrotkaniny i agrowłókniny wykonane z polipropylenu. Do niedawna stosowane były tylko przez profesjonalistów, jednak rozwój technologii sprawił, że stały się dostępne dla każdego. Można je znaleźć w marketach, sklepach ogrodniczych, a nawet na szkółkach. Materiały te doskonale sprawdzają się przy uprawie warzyw i owoców oraz ściółkowaniu krzewów i drzew.
Czym jest ściółkowanie? Uprawa ogrodu nie należy do najłatwiejszych zajęć. Wymaga wiele pracy i często specjalistycznej wiedzy. Dlatego zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i hobbyści cenią sobie rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas i sprzyjają rozwojowi roślin. Szczególnie cenioną metodą pielęgnacji gleby i roślinności jest ściółkowanie. Technika ta polega na przykryciu wierzchniej warstwy gleby agrowłókniną, agrotkaniną lub różnego rodzaju materiałami organicznymi, które pełnią funkcję izolacyjną i ochronną.