Jak urządzić ogród, aby nie przepłacać?
Uważni czytelnicy naszego bloga z pewnością zauważyli, że jednym z tematów, na których skupiamy się najczęściej, jest aranżacja domowych i ogrodowych wnętrz. Zależy nam przy tym, by nasze porady były jak najbardziej pomocne, dlatego staramy się umieszczać tu propozycje niedrogie oraz łatwe w realizacji. Podobnie będzie dziś, bowiem w niniejszym artykule opowiemy trochę więcej o tym, ja urządzić ogród, aby nie przepłacać.
1. Do it yourself
Metoda „do it yourself” (DIY) była na naszym blogu wielokrotnie opisywana, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przypomnieć, na czym ona dokładnie polega. Pisząc w skrócie: chodzi o to, aby odkryć w sobie naturę majsterkowicza oraz projektanta i możliwie jak najwięcej przedmiotów wykonać własnoręczne. Najlepiej zaś sięgnąć po materiały, które mamy w swoim otoczeniu, nadając im nowe znaczenie poprzez umiejscowienie ich w innym kontekście. Metodą do it yourself możemy wykonać na przykład doniczki (z drewnianych skrzynek), mini-wazony (z pomalowanych butelek), ogrodowe meble (z drewnianych palet), a nawet niewielkich rozmiarów plac zabaw (tutaj świetnie sprawdzą się opony, z których możemy zrobić też donice). Warto wygospodarować trochę wolnego czasu i oddać się tej właśnie rozrywce – będzie zarówno usatysfakcjonowani, jak i zrelaksowani.
2. Promocje i wyprzedaże
Szukając tanich sposobów na urządzenie przydomowego ogródka, koniecznie trzeba sprawdzić dostępne promocje i wyprzedaże. Na przełomie sezonu zimowego i wiosennego naprawdę sporo produktów znaleźć można w bardzo atrakcyjnych cenach, a mowa tu nie tylko o akcesoriach ogrodowych, ale też o narzędziach i meblach. Dla przykładu, w naszym sklepie znajdziecie wyjątkowo tanie (a przy tym bardzo wytrzymałe!) krzesła oraz zestawy mebli idealne zarówno do ogrodu, jak i do jadalni, żagle ogrodowe, pawilony, leżaki, hamaki ze stelażem, a nawet trampoliny. Inwestycja w tego typu sprzęt naprawdę się opłaca – temperatury na zewnątrz będą coraz wyższe (za moment rozpocznie się kalendarzowa wiosna!), tak więc częściej będziemy przebywać w ogrodzie, szukając tam wytchnienia, relaksu i odprężenia.
3. Pchli targ
Skoro mowa o dobrym sprzęcie, opatrzonym niskimi cenami, ciekawą opcją jest tzw. „pchli targ”, gdzie nabyć możemy używane, ale zadbane przedmioty, które zakupimy bezpośrednio od ich właścicieli. Tego typu zakupy spodobają się przede wszystkim tym ogrodnikom, którzy lubią kolekcjonować unikatowe, oryginalne przedmioty, nierzadko – o czym wspominaliśmy w pierwszy akapicie – umieszczając je w nowym kontekście. Warto więc chodzić na małe bazary, lokalne wyprzedaże i okolicznościowe mini-giełdy. Nic nie szkodzi też, abyśmy korzystnych okazji szukali w Internecie, gdzie mnóstwo jest ogłoszeń oraz inicjatyw kupię/sprzedam/wymienię. Co więcej, tego typu poszukiwania umożliwią nam kontakt z wieloma pasjonatami, którzy mogą być dla nas ogromnym źródłem inspiracji!
Prawda, że to nie jest trudne? Wystarczy odrobina cierpliwości, kreatywności i energii, a nasz ogród będzie wyglądał pięknie, nietuzinkowo i estetycznie, my natomiast wcale nie będziemy musieli wydawać na niego majątku.